All 2019 programme

Casa de nines, 20 anys després (Girona)

Sílvia Munt - Emma Vilarasau

Els diners, el desig, els drets

Marta Galán Sala

Non Solum

Sergi López - Jorge Picó

La mort i la primavera

Mercè Rodoreda - Joan Ollé

Acorar

Toni Gomila

IX Torneig de Dramatúrgia

Marc González de la Varga - Laura Gost - Alejo Levis - Daniel J. Meyer - Concha Milla - Sílvia Navarro - Adrián Novella - Alícia Serrat

Livalone

Francesc Cuéllar - Alejandro Curiel

GRRRLS!!! Manifestos feministes dels segles XX i XXI

Carlota Subirós

La partida d'escacs (Girona)

Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

Tula

Lagartijas tiradas al sol

Suite TOC núm. 6

Les Impuxibles - Judith Pujol - María Velasco

Nenes i nens

Dennis Kelly - Joel Joan - Anna Sahun

La tendresa (Torroella de Montgrí)

Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

Jerusalem

Jez Butterworth - Julio Manrique

Iphigenia en Vallecas

Antonio C. Guijosa - María Hervás

Próximo

Claudio Tolcachir

Casa de nines, 20 anys després (Sant Feliu de Guíxols)

Sílvia Munt - Emma Vilarasau

Laika

Xirriquiteula Teatre

VENTURA

David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

Porn is on

Marina Rodríguez

La tendresa (Girona)

Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

Sopro

Tiago Rodrigues

Trahisons

Harold Pinter - Tg STAN

La defensa alien

Jordi Duran i Roldós

Paradisos oceànics

Aurora Bertrana - Mònica Bofill - Mercè Arànega - Paula Blanco

M.A.R. Un discurso plástico a través del espacio

Andrea Díaz Reboredo

Casa de nines, 20 anys després (Torroella de Montgrí)

Sílvia Munt - Emma Vilarasau

Europa Bull

Jordi Oriol - Indi Gest

Jo, dona. A Lili Elbe

Marta Carrasco

En lo alto para siempre. Basat en ‘Entrevistes breus amb homes repulsius’ de David Foster Wallace

Juan Navarro - Gonzalo Cunill

Ultraorbism

Marcel·lí Antúnez

Romancero gitano

Federico García Lorca - Lluís Pasqual - Núria Espert

A Casa. El monòleg de ‘Homebody/Kabul’

Tony Kushner - Mario Gas

Lù (路)

Cia. Maduixa

El Chinabum

Berta Prieto and Lola Rosales - Paula Ribó

La melancolía del turista

Shaday Larios - Jomi Oligor

Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Aquest país no descobert que no deixa tornar de les seves fronteres cap dels seus viatgers

Àlex Rigola

O agora que demora (The lingering now)

Christiane Jatahy

KULTUR

El Conde de Torrefiel

El Petit Príncep

Àngel Llàcer – Manu Guix – La Perla 29

Una gossa en un descampat

Clàudia Cedó - Sergi Belbel

Una costilla sobre la mesa. Madre

Angélica Liddell

Tierras del Sud

Azkona & Toloza

Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

La partida d'escacs (Palafrugell)

Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

Decadència

Steven Berkoff - Glòria Balañà

Love

Escenaris Especials - Clàudia Cedó

A Man from Podolsk

Dmitry Danilov - Oskaras Koršunovas

Déjà vu

Cía. Manolo Alcántara

Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Plomes i reclams

Marc Rosich - Roberto G. Alonso - Elena Martinell - Glòria Garcés

CredoinunsolODIO

Stefano Massini - Rosa Maria Sardà

Retour à Reims (Return to Reims)

Didier Eribon - Thomas Ostermeier

La tendresa (Sant Feliu de Guíxols)

Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

Red Room

Sol Picó - Susanna Barranco

Ostia

Sergio Blanco - Roxana Blanco

Parias

Compañía Javier Aranda

Soñando el carnaval de los animales

Gran Teatre del Liceu - Enrique Lanz y Títeres Etcétera

  • HITS

    Tricicle

    Girona, October 10th to 13th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Macbettu

    Shakespeare - Alessandro Serra - Teatropersona

    Salt, October 11th and 12th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • La partida d'escacs (Sant Feliu de Guíxols)

    Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

    Sant Feliu de Guíxols, October 12th

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Finished show

  • Measure for Measure

    Royal Shakespeare Company

    Girona, October 11th and 12th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • La tendresa (Palafrugell)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Palafrugell, October 13th

    Teatre de Palafrugell

    Finished show

  • Els somnàmbuls

    Llàtzer Garcia

    Girona, October 11th to 13th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • CALMA!

    Guillem Albà

    Salt, October 13th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • La tendresa (Palafrugell)

    Dagoll Dagom - T de Teatre

    Palafrugell, October 13th

    Teatre de Palafrugell

    Finished show

  • Noucents, el pianista de l'oceà

    Alessandro Baricco - Marcel Tomàs - Adrià Bauzó

    Salt, October 17th and 18th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • A.K.A. (Also Known As)

    Daniel J. Meyer - Montse Rodríguez Clusella

    Girona, October 17th and 18th

    Sala La Planeta

    Finished show