All 2019 programme

IX Torneig de Dramatúrgia

Marc González de la Varga - Laura Gost - Alejo Levis - Daniel J. Meyer - Concha Milla - Sílvia Navarro - Adrián Novella - Alícia Serrat

Joan Dausà

Ara som gegants

Casa de nines, 20 anys després (Torroella de Montgrí)

Sílvia Munt - Emma Vilarasau

Dimonis

cabosanroque

Europa Bull

Jordi Oriol - Indi Gest

El amor brujo

Manuel de Falla - Israel Galván

Jo, dona. A Lili Elbe

Marta Carrasco

En lo alto para siempre. Basat en ‘Entrevistes breus amb homes repulsius’ de David Foster Wallace

Juan Navarro - Gonzalo Cunill

VENTURA

David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

El Petit de Cal Eril

Energia fosca

Ultraorbism

Marcel·lí Antúnez

Romancero gitano

Federico García Lorca - Lluís Pasqual - Núria Espert

A Casa. El monòleg de ‘Homebody/Kabul’

Tony Kushner - Mario Gas

Lù (路)

Cia. Maduixa

El Chinabum

Berta Prieto and Lola Rosales - Paula Ribó

La melancolía del turista

Shaday Larios - Jomi Oligor

Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Aquest país no descobert que no deixa tornar de les seves fronteres cap dels seus viatgers

Àlex Rigola

Incurables

Pere Faura - Diürna & Desilence

O agora que demora (The lingering now)

Christiane Jatahy

KULTUR

El Conde de Torrefiel

El Petit Príncep

Àngel Llàcer – Manu Guix – La Perla 29

Una gossa en un descampat

Clàudia Cedó - Sergi Belbel

Retrospective

Jérôme Bel

Una costilla sobre la mesa. Madre

Angélica Liddell

Veus que no veus

Cia. Pepa Plana - Noël Olivé - Joan Arqué

Trama

Roser López Espinosa

Tierras del Sud

Azkona & Toloza

Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Manel

Nuevo álbum

La partida d'escacs (Palafrugell)

Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

Kintsugi

Cia. Impàs

Decadència

Steven Berkoff - Glòria Balañà

Love

Escenaris Especials - Clàudia Cedó

A Man from Podolsk

Dmitry Danilov - Oskaras Koršunovas

Déjà vu

Cía. Manolo Alcántara

Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

Meritxell Yanes and Mercè Pons

Les Perseides

Alberto Dexeus - Ànnia Gabarró

Plomes i reclams

Marc Rosich - Roberto G. Alonso - Elena Martinell - Glòria Garcés

CredoinunsolODIO

Stefano Massini - Rosa Maria Sardà

Retour à Reims (Return to Reims)

Didier Eribon - Thomas Ostermeier

La tendresa (Sant Feliu de Guíxols)

Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

Giselle

Dada Masilo - The Dance Factory

Red Room

Sol Picó - Susanna Barranco

Ostia

Sergio Blanco - Roxana Blanco

Parias

Compañía Javier Aranda

Soñando el carnaval de los animales

Gran Teatre del Liceu - Enrique Lanz y Títeres Etcétera

  • 10 anys amb el Pot Petit

    El Pot Petit

    Girona, 6 de octubre

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Lo que arde

    Oliver Laxe

    Girona, October 8th

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Finished show

  • HITS

    Tricicle

    Girona, October 10th to 13th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Macbettu

    Shakespeare - Alessandro Serra - Teatropersona

    Salt, October 11th and 12th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • On Goldberg Variations / Variations

    Mal Pelo

    Salt, October 11th

    El Canal

    Finished show

  • La partida d'escacs (Sant Feliu de Guíxols)

    Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

    Sant Feliu de Guíxols, October 12th

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Finished show

  • Measure for Measure

    Royal Shakespeare Company

    Girona, October 11th and 12th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • La tendresa (Palafrugell)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Palafrugell, October 13th

    Teatre de Palafrugell

    Finished show

  • Els somnàmbuls

    Llàtzer Garcia

    Girona, October 11th to 13th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • CALMA!

    Guillem Albà

    Salt, October 13th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Correu Brossa

    ConArte Internacional

    Girona, October 10th to 13th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • La tendresa (Palafrugell)

    Dagoll Dagom - T de Teatre

    Palafrugell, October 13th

    Teatre de Palafrugell

    Finished show

  • Love me not

    Lluís Miñarro

    Girona, October 15th

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Finished show

  • Judit Neddermann

    Nua

    Girona, 17 de octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Noucents, el pianista de l'oceà

    Alessandro Baricco - Marcel Tomàs - Adrià Bauzó

    Salt, October 17th and 18th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • A.K.A. (Also Known As)

    Daniel J. Meyer - Montse Rodríguez Clusella

    Girona, October 17th and 18th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Casa de nines, 20 anys després (Girona)

    Sílvia Munt - Emma Vilarasau

    Girona, October 19th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Non Solum

    Sergi López - Jorge Picó

    Salt, October 19th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Els diners, el desig, els drets

    Marta Galán Sala

    Girona, October 18th to 20th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Que bèstia!

    Tortell Poltrona

    Girona, October 20th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • La mort i la primavera

    Mercè Rodoreda - Joan Ollé

    Girona, October 18th and 19th

    El Canal

    Finished show

  • Acorar

    Toni Gomila

    Girona, October 20th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • An Elephant Sitting Still

    Hu Bo

    Girona, October 23rd

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Finished show

  • Livalone

    Francesc Cuéllar - Alejandro Curiel

    Girona, October 24th

    Sala polivalent La Mercè s/n

    Finished show

  • GRRRLS!!! Manifestos feministes dels segles XX i XXI

    Carlota Subirós

    Girona, October 25th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • La partida d'escacs (Girona)

    Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

    Girona, October 26th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Tula

    Lagartijas tiradas al sol

    Girona, October 26th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Suite TOC núm. 6

    Les Impuxibles - Judith Pujol - María Velasco

    Salt, October 26th

    El Canal

    Finished show

  • Nenes i nens

    Dennis Kelly - Joel Joan - Anna Sahun

    Salt, October 26th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • La tendresa (Torroella de Montgrí)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Torroella de Montgrí, October 27th

    Auditori Teatre Espai Ter

    Finished show

  • Geometria

    Roseland Musical

    Girona, 27 de octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Omara Portuondo

    Omara es Cuba – El Último Beso

    Girona, October 28th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Iphigenia en Vallecas

    Antonio C. Guijosa - María Hervás

    Salt, October 28th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Musicals pels més Menuts

    Concerts pels més menuts

    Salt, 29 de octubre

    El Canal

    Finished show

  • Jerusalem

    Jez Butterworth - Julio Manrique

    Girona, October 28th and 29th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Amaia

    Pero No Pasa Nada

    Girona, October 31th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Próximo

    Claudio Tolcachir

    Salt, November 1st and 2nd

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Hotel

    Cirque Éloize

    Girona, October 31st and November 1st

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Casa de nines, 20 anys després (Sant Feliu de Guíxols)

    Sílvia Munt - Emma Vilarasau

    Sant Feliu de Guíxols, November 2nd

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Finished show

  • Laika

    Xirriquiteula Teatre

    Girona, 3 de noviembre

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Occidente

    Jorge Acebo Canedo

    Girona, November 5th

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Finished show

  • Trahisons

    Harold Pinter - Tg STAN

    Salt, November 8th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • Porn is on

    Marina Rodríguez

    Girona, November 7th and 8th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Birkin / Gainsbourg

    Symphonie Intime

    Girona, November 9th

    Auditori de Girona

    Finished show

  • Sopro

    Tiago Rodrigues

    Salt, November 8th and 9th

    El Canal

    Finished show

  • La defensa alien

    Jordi Duran i Roldós

    Girona, November 9th

    Casino de Girona

    Finished show

  • La tendresa (Girona)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Girona, November 8th and 9th

    Teatre Municipal de Girona

    Finished show

  • Paradisos oceànics

    Aurora Bertrana - Mònica Bofill - Mercè Arànega - Paula Blanco

    Salt, November 10th

    Teatre de Salt

    Finished show

  • M.A.R. Un discurso plástico a través del espacio

    Andrea Díaz Reboredo

    Girona, November 10th

    Sala La Planeta

    Finished show

  • Liberté

    Albert Serra

    Girona, November 12th

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Finished show