Tota la programació 2019

IX Torneig de Dramatúrgia

Marc González de la Varga - Laura Gost - Alejo Levis - Daniel J. Meyer - Concha Milla - Sílvia Navarro - Adrián Novella - Alícia Serrat

Parias

Compañía Javier Aranda

Soñando el carnaval de los animales

Gran Teatre del Liceu - Enrique Lanz i Títeres Etcétera

  • 10 anys amb el Pot Petit

    El Pot Petit

    Girona, 6 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Lo que arde

    Oliver Laxe

    Girona, 8 d'octubre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat

  • HITS

    Tricicle

    Girona, del 10 al 13 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • On Goldberg Variations / Variations

    Mal Pelo

    Salt, 11 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Macbettu

    Shakespeare - Alessandro Serra - Teatropersona

    Salt, 11 i 12 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • La partida d'escacs (Sant Feliu de Guíxols)

    Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

    Sant Feliu de Guíxols, 12 d'octubre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • Measure for Measure (Mesura per mesura)

    Royal Shakespeare Company

    Girona, 11 i 12 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Palafrugell)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Palafrugell, 13 d'octubre

    Teatre de Palafrugell

    Espectacle finalitzat

  • Els somnàmbuls

    Llàtzer Garcia

    Girona, del 11 al 13 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • CALMA!

    Guillem Albà

    Salt, 13 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Correu Brossa

    ConArte Internacional

    Girona, del 10 al 13 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Palafrugell)

    Dagoll Dagom - T de Teatre

    Palafrugell, 13 d'octubre

    Teatre de Palafrugell

    Espectacle finalitzat

  • Love me not

    Lluís Miñarro

    Girona, 15 d'octubre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat

  • Judit Neddermann

    Nua

    Girona, 17 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Noucents, el pianista de l'oceà

    Alessandro Baricco - Marcel Tomàs - Adrià Bauzó

    Salt, 17 i 18 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • A.K.A. (Also known as)

    Daniel J. Meyer - Montse Rodríguez Clusella

    Girona, 17 i 18 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Casa de nines, 20 anys després (Girona)

    Sílvia Munt - Emma Vilarasau

    Girona, 19 d'octubre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • Non Solum

    Sergi López - Jorge Picó

    Salt, 19 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Els diners, el desig, els drets

    Marta Galán Sala

    Girona, del 18 al 20 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Que bèstia!

    Tortell Poltrona

    Girona, 20 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • La mort i la primavera

    Mercè Rodoreda - Joan Ollé

    Salt, 18 i 19 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Acorar

    Toni Gomila

    Girona, 20 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • An Elephant Sitting Still

    Hu Bo

    Girona, 23 d'octubre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat

  • Livalone

    Francesc Cuéllar - Alejandro Curiel

    Girona, 24 d'octubre

    Sala polivalent La Mercè s/n

    Espectacle finalitzat

  • GRRRLS!!! Manifestos feministes dels segles XX i XXI

    Carlota Subirós

    Girona, 25 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • La partida d'escacs (Girona)

    Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

    Girona, 26 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Tula

    Lagartijas tiradas al sol

    Girona, 26 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Suite TOC núm. 6

    Les Impuxibles - Judith Pujol - María Velasco

    Salt, 26 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Nenes i nens

    Dennis Kelly - Joel Joan - Anna Sahun

    Salt, 26 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Torroella de Montgrí)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Torroella de Montgrí, 27 d'octubre

    Auditori Teatre Espai Ter

    Espectacle finalitzat

  • Geometria

    Roseland Musical

    Girona, 27 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Omara Portuondo

    Omara es Cuba – El Último Beso

    Girona, 28 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Iphigenia en Vallecas

    Antonio C. Guijosa - María Hervás

    Salt, 28 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Musicals pels més menuts

    Concerts pels més menuts

    Salt, 29 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Jerusalem

    Jez Butterworth - Julio Manrique

    Girona, 28 i 29 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Amaia

    Pero No Pasa Nada

    Girona, 31 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Próximo

    Claudio Tolcachir

    Salt, 1 i 2 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Hotel

    Cirque Éloize

    Girona, del 31 d'octubre al 2 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Casa de nines, 20 anys després (Sant Feliu de Guíxols)

    Sílvia Munt - Emma Vilarasau

    Sant Feliu de Guíxols, 2 de novembre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • Laika

    Xirriquiteula Teatre

    Girona, 3 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Occidente

    Jorge Acebo Canedo

    Girona, 5 de novembre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat

  • Trahisons

    Harold Pinter - Tg STAN

    Salt, 8 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Porn is on

    Marina Rodríguez

    Girona, 7 i 8 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Birkin / Gainsbourg

    Symphonie Intime

    Girona, 9 de novembre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Sopro

    Tiago Rodrigues

    Salt, 8 i 9 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • La defensa alien

    Jordi Duran i Roldós

    Girona, 9 de novembre

    Casino de Girona

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Girona)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Girona, 8 i 9 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Paradisos Oceànics

    Aurora Bertrana - Mònica Bofill - Mercè Arànega - Paula Blanco

    Salt, 10 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • M.A.R. Un discurso plástico a través del espacio

    Andrea Díaz Reboredo

    Girona, 10 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Liberté

    Albert Serra

    Girona, 12 de novembre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat

  • Casa de nines, vint anys després (Torroella de Montgrí)

    Sílvia Munt - Emma Vilarasau

    Torroella de Montgrí, 15 de novembre

    Auditori Teatre Espai Ter

    Espectacle finalitzat

  • Europa Bull

    Jordi Oriol - Indi Gest

    Salt, 15 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • El amor brujo

    Manuel de Falla - Israel Galván

    Girona, 15 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Jo, dona. A Lili Elbe

    Marta Carrasco

    Salt, 15 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • El Petit de Cal Eril

    Energia fosca

    Salt, 16 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Joan Dausà

    Ara som gegants

    Girona, 15 i 16 de novembre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Ultraorbism

    Marcel·lí Antúnez

    Banyoles, 16 de novembre

    La Factoria d'Arts Escèniques de Banyoles

    Espectacle finalitzat

  • En lo alto para siempre. Basat en 'Entrevistes breus amb homes repulsius' de David Foster Wallace

    Juan Navarro - Gonzalo Cunill

    Girona, 15 i 16 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • A Casa. El monòleg de 'Homebody/Kabul'

    Tony Kushner - Mario Gas

    Salt, 16 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Romancero gitano

    Federico García Lorca - Lluís Pasqual - Núria Espert

    Girona, 16 i 17 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Lù (路)

    Cia. Maduixa

    Salt, 17 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • El Chinabum

    Berta Prieto i Lola Rosales - Paula Ribó

    Girona, 17 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

    Meritxell Yanes i Mercè Pons

    Girona, 19 de novembre

    Biblioteca Carles Rahola

    Espectacle finalitzat

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

    Meritxell Yanes i Mercè Pons

    Girona, 20 de novembre

    Biblioteca Antònia Adroher

    Espectacle finalitzat

  • Incurables

    Pere Faura - Diürna & Desilence

    Girona, 22 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Aquest país no descobert que no deixa tornar de les seves fronteres cap dels seus viatgers

    Àlex Rigola

    Salt, 21 i 22 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • El Petit Príncep

    Àngel Llàcer – Manu Guix – La Perla 29

    Girona, 23 de novembre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Una gossa en un descampat

    Clàudia Cedó - Sergi Belbel

    Banyoles, 23 de novembre

    Teatre Municipal de Banyoles

    Espectacle finalitzat

  • Dimonis

    cabosanroque

    Girona, del 13 al 24 de novembre

    Teatre Municipal de Girona (Saló de descans)

    Espectacle finalitzat

  • Retrospective

    Jérôme Bel

    Girona, 23 de novembre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat

  • La melancolía del turista

    Shaday Larios - Jomi Oligor

    Girona, del 19 al 24 de novembre

    Sala polivalent La Mercè s/n

    Espectacle finalitzat

  • O agora que demora (El present que s'allarga)

    Christiane Jatahy

    Salt, 22 i 23 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Una costilla sobre la mesa. Madre

    Angélica Liddell

    Girona, 23 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • KULTUR

    El Conde de Torrefiel

    Girona, del 22 al 24 de novembre

    La Mercè s/n

    Espectacle finalitzat

  • Veus que no veus

    Cia. Pepa Plana - Noël Olivé - Joan Arqué

    Bescanó, 23 de novembre

    Teatre de Bescanó

    Espectacle finalitzat

  • VENTURA

    David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

    Celrà, del 13 d'octubre al 24 de novembre

    Can Pagans

    Espectacle finalitzat

  • Trama

    Roser López Espinosa

    Salt, 24 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Tierras del Sud

    Azkona & Toloza

    Girona, 24 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

    Meritxell Yanes i Mercè Pons

    Girona, 26 de novembre

    Biblioteca Salvador Allende

    Espectacle finalitzat

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

    Meritxell Yanes i Mercè Pons

    Girona, 27 de novembre

    Biblioteca Ernest Lluch

    Espectacle finalitzat

  • Manel

    Presentació del nou disc

    Salt, 29 de novembre

    La Mirona

    Espectacle finalitzat

  • La partida d'escacs (Palafrugell)

    Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

    Palafrugell, 29 de novembre

    Teatre de Palafrugell

    Espectacle finalitzat

  • Decadència

    Steven Berkoff - Glòria Balañà

    Girona, 29 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Love

    Escenaris Especials - Clàudia Cedó

    Salt, 30 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Kintsugi

    Cia. Impàs

    Girona, 29 i 30 de novembre

    Museu d'Art de Girona

    Espectacle finalitzat

  • A Man from Podolsk (Un home de Podolsk)

    Dmitry Danilov - Oskaras Koršunovas

    Salt, 30 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Déjà vu

    Cía. Manolo Alcántara

    Girona, 1 de desembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

    Meritxell Yanes i Mercè Pons

    Girona, 3 de desembre

    Biblioteca Just M. Casero

    Espectacle finalitzat

  • Les Perseides

    Alberto Dexeus - Ànnia Gabarró

    Girona, 3 de desembre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat

  • Plomes i reclams

    Marc Rosich - Roberto G. Alonso - Elena Martinell - Glòria Garcés

    Girona, 5 de desembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • CredoinunsolODIO

    Stefano Massini - Rosa Maria Sardà

    Salt, 5 de desembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Sant Feliu de Guíxols)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Sant Feliu de Guíxols, 6 de desembre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • Giselle

    Dada Masilo - The Dance Factory

    Girona, 6 de desembre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Red Room

    Sol Picó - Susanna Barranco

    Salt, 6 de desembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Retour à Reims (Retorn a Reims)

    Didier Eribon - Thomas Ostermeier

    Girona, 5 i 6 de desembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Ostia

    Sergio Blanco - Roxana Blanco

    Salt, 7 de desembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat