Tota la programació 2019

IX Torneig de Dramatúrgia

Marc González de la Varga - Laura Gost - Alejo Levis - Daniel J. Meyer - Concha Milla - Sílvia Navarro - Adrián Novella - Alícia Serrat

Dimonis

cabosanroque

VENTURA

David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

Europa Bull

Jordi Oriol - Indi Gest

El amor brujo

Manuel de Falla - Israel Galván

En lo alto para siempre. Basat en 'Entrevistes breus amb homes repulsius' de David Foster Wallace

Juan Navarro - Gonzalo Cunill

Jo, dona. A Lili Elbe

Marta Carrasco

Romancero gitano

Federico García Lorca - Lluís Pasqual - Núria Espert

El Chinabum

Berta Prieto i Lola Rosales - Paula Ribó

La melancolía del turista

Shaday Larios - Jomi Oligor

Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

Aquest país no descobert que no deixa tornar de les seves fronteres cap dels seus viatgers

Àlex Rigola

Incurables

Pere Faura - Diürna & Desilence

O agora que demora (El present que s'allarga)

Christiane Jatahy

KULTUR

El Conde de Torrefiel

Retrospective

Jérôme Bel

Una costilla sobre la mesa. Madre

Angélica Liddell

Trama

Roser López Espinosa

Tierras del Sud

Azkona & Toloza

Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

Kintsugi

Cia. Impàs

Decadència

Steven Berkoff - Glòria Balañà

A Man from Podolsk (Un home de Podolsk)

Dmitry Danilov - Oskaras Koršunovas

Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

CredoinunsolODIO

Stefano Massini - Rosa Maria Sardà

Retour à Reims (Retorn a Reims)

Didier Eribon - Thomas Ostermeier

Giselle

Dada Masilo - The Dance Factory

Red Room

Sol Picó - Susanna Barranco

Ostia

Sergio Blanco - Roxana Blanco

Parias

Compañía Javier Aranda

Soñando el carnaval de los animales

Gran Teatre del Liceu - Enrique Lanz i Títeres Etcétera

  • On Goldberg Variations / Variations

    Mal Pelo

    Salt, 11 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Macbettu

    Shakespeare - Alessandro Serra - Teatropersona

    Salt, 11 i 12 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Measure for Measure (Mesura per mesura)

    Royal Shakespeare Company

    Girona, 11 i 12 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Els somnàmbuls

    Llàtzer Garcia

    Girona, del 11 al 13 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Non Solum

    Sergi López - Jorge Picó

    Salt, 19 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • La mort i la primavera

    Mercè Rodoreda - Joan Ollé

    Salt, 18 i 19 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Acorar

    Toni Gomila

    Girona, 20 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Livalone

    Francesc Cuéllar - Alejandro Curiel

    Girona, 24 d'octubre

    Sala polivalent La Mercè s/n

    Espectacle finalitzat

  • GRRRLS!!! Manifestos feministes dels segles XX i XXI

    Carlota Subirós

    Girona, 25 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Tula

    Lagartijas tiradas al sol

    Girona, 26 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Suite TOC núm. 6

    Les Impuxibles - Judith Pujol - María Velasco

    Salt, 26 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Iphigenia en Vallecas

    Antonio C. Guijosa - María Hervás

    Salt, 28 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Próximo

    Claudio Tolcachir

    Salt, 1 i 2 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Occidente

    Jorge Acebo Canedo

    Girona, 5 de novembre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat

  • Trahisons

    Harold Pinter - Tg STAN

    Salt, 8 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Porn is on

    Marina Rodríguez

    Girona, 7 i 8 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Sopro

    Tiago Rodrigues

    Salt, 8 i 9 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • La defensa alien

    Jordi Duran i Roldós

    Girona, 9 de novembre

    Casino de Girona

    Espectacle finalitzat

  • M.A.R. Un discurso plástico a través del espacio

    Andrea Díaz Reboredo

    Girona, 10 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Liberté

    Albert Serra

    Girona, 12 de novembre

    Sala Truffaut (Cinemes Albéniz Plaça)

    Espectacle finalitzat