Tota la programació 2019

IX Torneig de Dramatúrgia

Marc González de la Varga - Laura Gost - Alejo Levis - Daniel J. Meyer - Concha Milla - Sílvia Navarro - Adrián Novella - Alícia Serrat

Casa de nines, vint anys després (Torroella de Montgrí)

Sílvia Munt - Emma Vilarasau

Europa Bull

Jordi Oriol - Indi Gest

En lo alto para siempre. Basat en 'Entrevistes breus amb homes repulsius' de David Foster Wallace

Juan Navarro - Gonzalo Cunill

Jo, dona. A Lili Elbe

Marta Carrasco

VENTURA

David Planas - Meritxell Yanes - Cristina Clemente

Ultraorbism

Marcel·lí Antúnez

Romancero gitano

Federico García Lorca - Lluís Pasqual - Núria Espert

A Casa. El monòleg de 'Homebody/Kabul'

Tony Kushner - Mario Gas

Lù (路)

Cia. Maduixa

El Chinabum

Berta Prieto i Lola Rosales - Paula Ribó

La melancolía del turista

Shaday Larios - Jomi Oligor

Llibràlegs IV (Biblioteca Carles Rahola)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

Llibràlegs IV (Biblioteca Antònia Adroher)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

Aquest país no descobert que no deixa tornar de les seves fronteres cap dels seus viatgers

Àlex Rigola

O agora que demora (El present que s'allarga)

Christiane Jatahy

KULTUR

El Conde de Torrefiel

El Petit Príncep

Àngel Llàcer – Manu Guix – La Perla 29

Una gossa en un descampat

Clàudia Cedó - Sergi Belbel

Una costilla sobre la mesa. Madre

Angélica Liddell

Tierras del Sud

Azkona & Toloza

Llibràlegs IV (Biblioteca Salvador Allende)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

Llibràlegs IV (Biblioteca Ernest Lluch)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

La partida d'escacs (Palafrugell)

Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

Decadència

Steven Berkoff - Glòria Balañà

Love

Escenaris Especials - Clàudia Cedó

A Man from Podolsk (Un home de Podolsk)

Dmitry Danilov - Oskaras Koršunovas

Déjà vu

Cía. Manolo Alcántara

Llibràlegs IV (Biblioteca Just M. Casero)

Meritxell Yanes i Mercè Pons

Plomes i reclams

Marc Rosich - Roberto G. Alonso - Elena Martinell - Glòria Garcés

CredoinunsolODIO

Stefano Massini - Rosa Maria Sardà

Retour à Reims (Retorn a Reims)

Didier Eribon - Thomas Ostermeier

La tendresa (Sant Feliu de Guíxols)

Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

Red Room

Sol Picó - Susanna Barranco

Ostia

Sergio Blanco - Roxana Blanco

Parias

Compañía Javier Aranda

Soñando el carnaval de los animales

Gran Teatre del Liceu - Enrique Lanz i Títeres Etcétera

  • HITS

    Tricicle

    Girona, del 10 al 13 d'octubre

    Auditori de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Macbettu

    Shakespeare - Alessandro Serra - Teatropersona

    Salt, 11 i 12 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • La partida d'escacs (Sant Feliu de Guíxols)

    Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

    Sant Feliu de Guíxols, 12 d'octubre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • Measure for Measure (Mesura per mesura)

    Royal Shakespeare Company

    Girona, 11 i 12 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Palafrugell)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Palafrugell, 13 d'octubre

    Teatre de Palafrugell

    Espectacle finalitzat

  • Els somnàmbuls

    Llàtzer Garcia

    Girona, del 11 al 13 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • CALMA!

    Guillem Albà

    Salt, 13 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Palafrugell)

    Dagoll Dagom - T de Teatre

    Palafrugell, 13 d'octubre

    Teatre de Palafrugell

    Espectacle finalitzat

  • Noucents, el pianista de l'oceà

    Alessandro Baricco - Marcel Tomàs - Adrià Bauzó

    Salt, 17 i 18 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • A.K.A. (Also known as)

    Daniel J. Meyer - Montse Rodríguez Clusella

    Girona, 17 i 18 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Casa de nines, 20 anys després (Girona)

    Sílvia Munt - Emma Vilarasau

    Girona, 19 d'octubre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • Non Solum

    Sergi López - Jorge Picó

    Salt, 19 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Els diners, el desig, els drets

    Marta Galán Sala

    Girona, del 18 al 20 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • La mort i la primavera

    Mercè Rodoreda - Joan Ollé

    Salt, 18 i 19 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Acorar

    Toni Gomila

    Girona, 20 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Livalone

    Francesc Cuéllar - Alejandro Curiel

    Girona, 24 d'octubre

    Sala polivalent La Mercè s/n

    Espectacle finalitzat

  • GRRRLS!!! Manifestos feministes dels segles XX i XXI

    Carlota Subirós

    Girona, 25 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • La partida d'escacs (Girona)

    Stefan Zweig - Iván Morales – Jordi Bosch

    Girona, 26 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Tula

    Lagartijas tiradas al sol

    Girona, 26 d'octubre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Suite TOC núm. 6

    Les Impuxibles - Judith Pujol - María Velasco

    Salt, 26 d'octubre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • Nenes i nens

    Dennis Kelly - Joel Joan - Anna Sahun

    Salt, 26 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Torroella de Montgrí)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Torroella de Montgrí, 27 d'octubre

    Auditori Teatre Espai Ter

    Espectacle finalitzat

  • Iphigenia en Vallecas

    Antonio C. Guijosa - María Hervás

    Salt, 28 d'octubre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Jerusalem

    Jez Butterworth - Julio Manrique

    Girona, 28 i 29 d'octubre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Próximo

    Claudio Tolcachir

    Salt, 1 i 2 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Casa de nines, 20 anys després (Sant Feliu de Guíxols)

    Sílvia Munt - Emma Vilarasau

    Sant Feliu de Guíxols, 2 de novembre

    Teatre Auditori Narcís Masferrer

    Espectacle finalitzat

  • Laika

    Xirriquiteula Teatre

    Girona, 3 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Trahisons

    Harold Pinter - Tg STAN

    Salt, 8 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • Porn is on

    Marina Rodríguez

    Girona, 7 i 8 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat

  • Sopro

    Tiago Rodrigues

    Salt, 8 i 9 de novembre

    El Canal

    Espectacle finalitzat

  • La defensa alien

    Jordi Duran i Roldós

    Girona, 9 de novembre

    Casino de Girona

    Espectacle finalitzat

  • La tendresa (Girona)

    Alfredo Sanzol - Dagoll Dagom - T de Teatre

    Girona, 8 i 9 de novembre

    Teatre Municipal de Girona

    Espectacle finalitzat

  • Paradisos Oceànics

    Aurora Bertrana - Mònica Bofill - Mercè Arànega - Paula Blanco

    Salt, 10 de novembre

    Teatre de Salt

    Espectacle finalitzat

  • M.A.R. Un discurso plástico a través del espacio

    Andrea Díaz Reboredo

    Girona, 10 de novembre

    Sala La Planeta

    Espectacle finalitzat